Zafaran Çayı Br 250 Net 170gr
Zafaran Çayı Br 250 Net 170gr

Zafaran Çayı Br 250 Net 170gr (YP126)

Marka : Artuk Bey
Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)
₺65,00 'den başlayan taksitlerle

Soğuk Havaların En Sıcak Hediyesi

Kansere karşı etkilidir: Safran çayı sahip olduğu zengin sarı rengini içinde barındığı krosin ve kimyasal bileşenlerinden; safran çiçeğinin sahip olduğu yoğun antioksidanlardan almaktadır. Krosin güçlü anti kanser etkisi sayesinde kansere neden olan hücrelerle savaşmaktadır. Ayrıca krosin bileşeninde bulunan flavonoidler gizli kanser hücrelerini engellemekte ve tümör hücrelerini küçültmektedir. Karotenoidler safrana sarı rengi hediye eden pigmentlerdir ve bu doğal pigmentler stres ve virüslere karşı vücudu korumaktadır.

Kalp sağlığını destekler: Safran çayının sahip olduğu zengin antioksidanlar ve likopen gibi flavonoidler kalp damarlarındaki yağın birikmesini engelleyerek kalp sağlığını korumaktadır. Böylece kardiyovasküler hastalıkların önüne geçtiği gibi tansiyonun sabit kalmasını sağlamakta ve kolesterol seviyelerini korumaktadır.

Sindirime yardımcı olur: Safran çayının az bilinen yararlarından biri kalın bağırsakta biriken atıkları atmaya yardımcı olmasıdır; ayrıca gelecek zamanlarda kalın bağırsakta atık birikmesini önlemek için kalın bağırsak kaslarını düzenlemeye destekçi de olmaktadır. Diğer yandan kızamığın nedeni olarak bilinen bazı bakterilerin aktif hale geçmesini engellemektedir. 

Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur: Safran çayı yüksek tansiyonu yavaşlatmaya yarayan krosin maddesi içermektedir böylece yüksek tansiyon rahatsızlığını önlemeye yardımcı olmaktadır.