Cappuccino (001121)

Marka : Artuk Bey
Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)
* ₺15,00 'den başlayan taksitlerle
  1.  Faydaları;

  2. Kalp Rahatsızlıkları

Kahve LDL kolesterolünün oksitlenmesini önleyen ve kalp problemlerini önleyen flavonoidler gibi antioksidanlar ile doludur. Kahve, diyabet ve kalp hastalığı olan insanlarda erken ölüm olasılığını düşürmeye yardımcı olduğunu gösteriyor.

  1. İnme Oranını Düşürür

İnme şansını düşürür. İnme şansları yüksek olduğu için çoğunlukla kadınlar tarafından tüketilmelidir. Bir araştırma, günde iki kez kahve içenlere inme şansını yüzde 20 azalttığını gösteriyor.

  1. Tip 2 Diyabet Önleme

Yüksek miktarda kahve tüketimi, vücut insülinine direnç gösterdiği için tip 2 diyabet geliştirme şansını düşürür. Kahve, doku hasarını önleyen antioksidan içerir. Mineraller vücuda insülin kullanımı konusunda yardımcı olurlar. Araştırmalar kahve içerisindeki bileşiğin, şeker hastalığına neden olan hayati bir role sahip  amiloid polipeptidini bloke ettiğini gösteriyor.

  1. Alzheimer Hastalığını Önler

Kahve kısa süreli hafızayı güçlendirir.  Kafeinin beynin işlevlerini de geliştiren bilişsel gücü harekete geçirdiğini gösteriyor. Demans gelişim şansını yüzde 65 oranında düşürür.

  1. Safra Taşlarını Azaltır

Orta derecedeki kahve tüketimi, semptomatik safra taşı ihtimalini düşürür ve önler. Kafein, taş oluşumunu önleyen safra kesesinin kasılmalarını arttırdığı gibi etki sağlar.